Oklejanie automobilu folią – jak to zrobić?

Oklejanie wozu folią – jak to poczynić?

Oklejanie samochodów folią jest względnie najnowszym na polskim rynku środkiem na ubezpieczenie i zmianę odcienia lakieru. Największą glorię zdobyło pośród instytucji posiadających dużą armadę jako strategia zrównania aut jak i ulokowania na nich treści reklamowych.

Coraz gęściej zwykłych właścicieli automobili planuje na ich oklejenie. Daje to wielkie możliwości na drastyczne przemiany, bez konieczności nanoszenia nowego lakieru na kompletne auto albo jego komponenty. Dlaczego warto to poczynić? Jak powinien przemierzać tok pobierania folii i jak doglądać o warstewkę w ciągu jej stosowania?
Zalety oklejenia wozu folią

Korzyści z oklejenia auta z wykorzystaniem folii istnieje mnóstwo. Jest to osłonka wysoce wytrzymała, ochraniająca lakier przed niedociągnięciami. Wielu właścicieli samochodów decyduje się na ten chwyt po zakupie nowego algorytmu z salonu – zobacz stronę – przejdź do strony.Nagminnie darowizna za wyszukane opcje kolorystyczne jest idiotycznie duża, a w zestawieniu z drukami pieniężnymi poniesionymi na folię oraz usługę montażu kompletnie nieopłacalna. Taka folia broni lakier przed uszkodzeniami: odpryskiwaniem, otarciami, a także blaknięciem w toku funkcjonowania promieni słonecznych. Jeżeli nie mamy ustalonej kochanej pigmentacje, możemy zdecydować się na folię przezroczystą, która będzie ot tak nadzwyczajną powłoką na czerstwym lakierze. Oklejać można również auta użytkowane, wówczas folia może sprawować rolę kamuflażu dla już istniejących niekorzyści lakieru. To rewelacyjny sposób na odnowienie wizerunku naszego czterokołowca.

Dociera w tym miejscu oczywista funkcja estetyczna. Dostępna jest obszerna gama pigmentacji a także faktur folii automobilowych. Można wybierać w całej palecie tonacji, raz za razem nieprzystępnych w salonach. Dostępne są zarówno możliwości metalik, chropawe, w kolorze tzw. kameleon, które transformują pigmentację zależnie od narożnika obserwacji a także modne powłoki reprodukujące fakturę karbonową, m.in.. do wdrożenia na masce, obudowie lusterek albo spoilerze. Dodadzą niesłychanego aspektu naszemu pojazdowi.

Jak okleić auto folią?

Technika przylepienia folii samochodowej jest dość powikłana i wymaga odrobinę wprawy. O ile na nieznacznych komponentach możemy poradzić sobie samemu, to o ile mamy zamiar zmienić odcień kompletnego auta, pożądane byłoby zwrócić się do spece bądź wyłowić usługę w specjalistycznym zakładzie. Automobil powinien być najpierw drobiazgowo umyty ze wszech skażeń znajdujących się na jego powierzchni. Wypada je troskliwie wypłukać i skreślić wszystkie resztki szamponu, wosków a także innych kosmetyków spożytkowanych do jego prania. W następnej kolejności gruntownie odtłuszczone subsydiarnym preparatem.

Na rynku osiągalne są dwa rodzaje folii: podstawowa i przetaczana. Pierwsza jest stalsza, o grubości około 0,7 mm. Przeznaczona do płaskich powierzchni. Jej mała elastyczność może zatrzymywać obklejenie wielkich wgłębień, dla przykładu. przestrzałów powietrza. Montuje się ją na bagienną powierzchnię, poruszając według potrzeb i polerując łopatką. Drugi rodzaj folii jest wyraźnie z większym natężeniem podatny. Jest rzadsza niż poprzedniczka i dostarcza ogromniejsze możliwości na nieregularnych ziemiach. Jej delikatność czyni, że montaż jest dość uciążliwy. Folię nakłada się na lakier, korzystając z ciepła opalarki, dzięki z jakiego powodu dostosowuje się ona do wgłębień i załamań. Powierzchnię wygładza się tacką jak i zdejmuje bąbelki powietrza.

Zapłaty folii automobilowych są bardzo rozbieżne: od 25 do ponad 100 zł za kwintal kwadratowy. Wszyściuśko zależy od gatunku folii, pigmentacje, faktury i trybu wykończenia. O ile korzystamy z usługi eksperty, powinno się również dołączyć cenę robocizny, a więc samej usługi jej nałożenia, a ona waha się w stosunku do szczebla trudności montażu.
Jak dbać o samochód oklejony folią?

Folia samochodowa nie jest za bardzo kłopotliwa w używaniu. Nie można jej jedynie narażać na nadmiernie rzęsiste pucowanie tudzież uszkodzenia zuchwałymi środkami syntetycznymi i polerującymi. Właściwie trzeba unikać myjni samoczynnych. Folię można myć, wykorzystując myjki ciśnieniowej, szamponów, wosków. Wyśmienitej jakości folia nie ulegnie odkształceniu ani blaknięciu na słońcu.

Oklejanie wozu folią jest perfekcyjnym trybem na całkowitą odmianę koloru auta, a także na osłonę pierwotnego lakieru. Kiedy barwa nam się znuży bądź szykując pojazd do wyprzedaży, możemy wprost zdjąć folię i skasować klej dodatkowym środkiem. Auto będzie prezentować się dokumentnie w podobny sposób jak przed nałożeniem powłoki

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s